דף הבית / MCSE

אל ה-MCSE ומעבר לו

mcse

קורס MCSE

כיום רוב החברות והארגונים העסקיים הקיימים משתמשים ברשת שלמה של מערכות אשר מקשרת בין המחלקות השונות בארגון ובין התהליכים השונים וכך יוצרת סביבת עבודה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה. לימודי MCSE אלו לימודים אשר מכשירים מהנדסי מערכות רשת המאפשרים להם לבצע התקנה ולפתור מגוון רחב מאוד של בעיות במערכות המרושתות. לימודי MCSE אלו לימודים המבוצעים בחסותה של חברת מייקרוסופט. חברת מייקרוסופט היא זו שגם מבצעת את בחינות ההסמכה בסוף הקורס והיא זו שמעניקה לתלמידים את התעודה המעידה על כך שסיימו את הלימודים בהצלחה ועל כך שהם יכולים לעבוד בתחום בצורה הטובה ביותר ללא כל בעיה.

מה כוללים לימודי MCSE?

קורס MCSE או בשם המלא - Microsoft Certificated Systems Engineer כולל למעשה לימודים של מגוון רחב מאוד של נושאים מרתקים ומעניינים, כאשר בשורה התחתונה, מכינים את התלמידים בצורה הטובה ביותר למבחני ההסמכה של חברת מייקרוסופט. הלימודים כוללים מגוון רחב מאוד של נושאי ניהול רשתות כמו אבטחת מידע, הפרעות תקשורת ועוד ומגוון רחב מאוד של תחומי ידע בתחומי מערכות הפעלה, רשתות תקשורת, שרתי מחשבים וכדומה. כלל הנושאים הללו מאפשרים לתלמידים לצאת מוכנים יותר ולמצוא עבודה בתחום בצורה הרבה יותר פשוטה והרבה יותר טובה.

עבודה בתחום MCSE

תלמידים אשר מסיימים לימודי MCSE יכולים למצוא עבודה בתור מנהלי רשת בכירים, מנהלי IT, מנהלי אבטחת מידע וכדומה. כמובן, נושאי הלימוד בקורס MCSE משתנים בהתאם למוסד הלימודי בו תבחרו ולכן חשוב לבחור מוסד לימודי אשר מעניק לתלמידים כמה שיותר מידע נכון ומקצועי ומעבר לתהליך ההכנה למבחנים של מייקרוסופט, המוסד הלימודי מעניק לתלמידים ידע שאתו יוכלו להשתמש בעת עבודתם בתחום זה. חשוב להדגיש כי גם משך זמן הקורס שונה בין מוסד לימודי אחד למשנהו וגם תנאי הקבלה למרות שברוב הפעמים התנאים כוללים רק אנגלית ברמה גבוהה ומעבר בהצלחה של מבחני התאמה אשר מבוצעים במכללה לפני הקבלה ללימודים. לכן, חשוב למצוא מכללה איכותית אשר לאחר סיום הלימודים בה יהיה ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של הצעות עבודה בצורה פשוטה מאוד.


אז מה זה ניהול רשתות?

אני מניח שכבר שמעת על התחום הזה כמה פעמים במהלך החיים שלך, כנראה כבר בשירות הצבאי (בטח אם היית ג'ובניק) או עוד לפני כן, בטח במהלך התיכון או החטיבה כבר או באחת מסדרות הטלוויזיה האמריקאיות שמדברות על אנשי הייטק. אבל ככל הנראה שמעולם לא ידעת מה זה אומר בפועל, מה באמת עושים אנשי ה-IT, מה זה באמת ניהול רשתות ואבטחת מידע.

נכון שעל תחום ה-MCSE כבר כתוב פה לא מעט, אבל אני ארחיב מעט ברמה הכללית של ניהול הרשתות, מהם התפקידים השונים באותו עולם, מה צריך לעשות ביום-יום והכי חשוב – להסביר כמה התפקיד הזה חשוב וכמה הביקוש אליו גבוה.