דף הבית / בלוג / קורס פיתוח בלוקצ'יין - ללמוד את המחר
Thumb_blockchain

קורס פיתוח בלוקצ'יין - ללמוד את המחר

עודכן בתאריך: 06-15-2021
לינק להורדת סילבוס קורסלסילבוס הקורס

כשהיינו קטנים ההורים שלנו רצו שנהיה רופאים או עו"ד ואחרי כמה שנים מהנדסי מחשבים ומפתחי אפליקציות, והיום מה? מפתחי בלוקצ'יין. בלוקצ'יין היא מילת באזז, אבל לא רק. רבים מכנים אותה כחלק ממהפכת ה-Web 3.0 והמתכנתים של היום כבר רוצים להתקדם לעבר הדבר הגדול הבא.

כיום, קיים ביקוש עצום למפתחי בלוקצ'יין אבל אין הרבה היצע מהמפתחים הקיימים שיכולים לבצע את התפקיד בצורה נכונה ולבנות מוצרים מבוססי בלוקצ'יין. לפי כתבה מהמגזין TechCrunch על כל משרת מפתח בלוקצ'יין יש כ-14 משרות אפשריות. זה אומר שברגע שתרכוש את הידע, התעשייה תרצה לחטוף אותך.

כסף במספרים

האתר גיקטיים מפרט את הצמיחה האדירה של השוק ב"דוח גיקטיים" של 2017: "שוק הבלוקצ'יין חווה צמיחה חסרת תקדים בשנתיים האחרונות: אם ב-2016 היו 1,242 סטארטאפים שעסקו בתחום ב-2017 המספר קפץ ל-2,700 וגודל השוק עלה מ-386 מיליון דולר ל-512 מיליון בין 2016 ל-2017". מבחינת הכסף שהושקע, הדו"ח מפרט: "מאז 2013 סטארטאפי הבלוקצ'יין גייסו 2 מיליארד דולר באמצעות סבבי הון סיכון". הדוח מראה שכרגע מושקע כסף רב בתשתיות וטכנולוגיה ויש צורך בהכשרה של דם חדש עבור הטכנולוגיה החדשה, כלומר יש צורך במפתחי בלוקצ'יין רבים.

האתר Upwork, המחבר בין מעסיקים לפרילנסרים, ראה את הידע בבלוקצ'יין כמיומנות הצומחת באחוזים מטורפים לעומת מיומנויות אחרות. רק בשנה האחרונה הידע בבלוקצ'יין גדל ב-35,000%, אין פה טעות. מדובר בצמיחה של יותר מ-30 אלף אחוזים! זה רק מראה את הצורך האדיר שיש בשוק למפתחי בלוקצ'יין.

בלוקצ'יין - הכל או כלום

ד"ר מו לבין, מומחה ומשקיע בתחום הבלוקצ'יין, יזם ובעל מספר חברות העוסקות במטבעות קריפטוגרפיים ומייסד את ה- The North American Bitcoin Conference, אמר בראיון שמבחינתו בלוקצ'יין זה הכל או כלום – או שכל הטכנולוגיה והתשתיות הקיימות יוחלפו בהדרגה בטכנולוגיות מבוססות בלוקצ'יין עד שהפלטפורמות שקיימות היום יעלמו, או שלא.

אם תשאלו את ד"ר לבין, הבלוקצ'יין הוא העתיד עד לרמה שהוא ימליץ לכם להתפטר אם אתם עובדים בחברה ללא פרויקטים או תשתית, קיימת או עתידית, של בלוקצ'יין, כי לחברה הזאת אין הצדקה בעיניו בעתיד הבלוקצ'יין.

Eteruim_Crypto

בלוקצ'יין – לא רק כסף

מסחר בביטקוין או פיתוח בבלוקצ'יין

הקהל הרחב מכיר מסחר בביטקוין ומזהה אותו לפעמים עם פיתוח בלוקצ'יין. אין רחוק יותר מן המציאות. מסחר בביטקוין הוא מסחר לכל דבר, זה כמו לסחור בבורסה רק עם יותר שקיפות וכאשר אין מקום אחד, כמו בנק, שמרכז את כל הפעילות שלי. אפשר לסחור בביטקוין ואפילו להרוויח מזה קצת, אבל זה לא יהפוך אותנו למפתחים בדיוק כמו שמשחק ב-Angry Birds לא יהפוך אותנו למפתחי אפליקציות.

הביטקוין מהווה רק את קצה הקרחון ומתבסס על משהו גדול יותר: הבלוקצ'יין. הפלטפורמה לא מוגבלת רק למטבעות ומסחר, ישנם תחומים רבים בהם אפשר להשתמש בבלוקצ'יין: יהלומנות, רשתות חברתיות, תחבורה, נדל"ן ועוד. הבלוקצ'יין מהווה תשתית טכנולוגית למסחר במטבעות קריפטוגרפים והוא מאובטח יותר, שקוף יותר ויעיל יותר מכל דרך אחרת שבה נהגנו להעביר מידע.

לימודי בלוקצ'יין - לא תורה מסיני

מי שמגיע עם רקע בתכנות או פיתוח לא יתקשה במעבר לבלוקצ'יין, הוא רק צריך את ההכשרה המתאימה. פיתוח חוזים חכמים, ארנקים חכמים, צד שרת, צד לקוח - זה נשמע כמו Full-Stack אבל זה לא.

קורס מפתחי בלוקצ'יין או blockchain training course מתמקד הרבה ב-Python ובשפת התכנות Solidity שהיא שפה סטטית. למרות שיש לנו שרתים רבים, בניגוד לפיתוח שמקובל היום הכל מנוהל ומתמקד בבלוקצ'יין. ברוב המקרים מתמקדים בפלטפורמה של אתריום אבל זה לא חובה, פשוט זה יותר נוח.התעשייה מחפשת מפתחי בלוקצ'יין

התעשייה רעבה למפתחי בלוקצ'יין, התשתיות כבר הונחו והכסף הגדול הושקע. בין אם זה IBM, Google או Telegram כולם מחפשים להיכנס לתחום והביקוש לאנשים המתאימים הוא אדיר. אפשר בקלות להתברג לתעשיית ההייטק, אפילו לתפקיד בכיר, רק בזכות ההכשרה וקורס הבלוקצ'יין הנכון.

כבר היום, קמים סטארטאפים ואקסלרטורים שלמים שנועדו רק בשביל לפתח, ללמוד ולהעמיק את הידע בבלוקצ'יין. חוסר הריכוזיות, יכול להיות חיסרון לחברות מסוימות אבל יתרון אדיר לחברות אחרות. השוק מחפש את האנשים המתאימים שידעו לעשות את הבחירות הנכונות ולקדם את התעשייה ואת עצמם קדימה. אם אתה רוצה להצטרף למהפכה וללמוד את מקצוע העתיד ומעניין אותך לקבל מידע נוסף על קורס פיתוח בלוקצ'יין, השאר את פרטיך ותוכל לעשות את קרש הקפיצה הבא שלך בקריירה.


פוסטים קשורים

עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט

למה עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט הפך למקצוע מבוקש?

איתמר מרילוס
למה ללמוד ג'אווהסקריפט

למה ללמוד ג'אווהסקריפט

איך לבחור פלטת צבעים לאתר מבחינת עיצוב גרפי

עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט: איך לבחור פלטת צבעים?

איתמר מרילוס
#C

מה הופך את שפת ה-#C לכל כך פופולרית?

סער כהן
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים