דף הבית / בלוג / לימודי הנדסה
לימודי הנדסה

לימודי הנדסה

עודכן בתאריך: 06-04-2021

אם בעבר היו מוצעים מסלולים מעטים בתחומי ההנדסה השונים, הרי שהיום ישנם למעלה מ–15 תחומים שונים בהם ניתן ללמוד לימודי הנדסה לתואר ראשון. תחומים כגון הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה, הנדסת כימיה, הנדסה אזרחית, הנדסה רפואית הנדסת מחשבים ועוד. במקביל ללימודי התואר בהנדסה התפתחו לימודים להנדסאים וקורסים שונים בתחומי ההנדסה, אשר עוסקים יותר בפן הפרקטי של ההנדסה ופחות בפן התיאורטי.

לימודי הנדסה – לאו דווקא לימודים לתואר

שוק העבודה בישראל הוא שוק קטן יחסית ובהשוואה לשאר העולם, מספר מקומות העבודה בו מוגבלים. בתחום תחרותי כמו ההנדסה, ישראלים רבים מפחדים מהיום בו יסיימו את התואר ו"יצאו אל העולם" לחפש עבודה. מסיבה זו ועוד, הפכו לימודי הנדסאים וקורסים מקצועיים לאחת האלטרנטיבות האטרקטיביות, לצעירים שמחפשים לימודים וקריירה מובטחת בתעשייה ההנדסית, הטכנולוגית והמתקדמת. הלימודים מתבצעים במסגרת מכללות פרטיות ואף בכמה מן האוניברסיטאות בארץ.

ללימודים מסוג זה כגון תעודת הנדסאי או קורסים מקצועיים המעניקים תעודת מקצוע, ישנם יתרונות רבים. אחד היתרונות של לימודים מסוג זה הוא שהם ממוקדים יותר ומתרכזים בעיקר בחלק המעשי של לימודי הנדסה. נלמדת תיאוריה אך חלקה בתכנית הלימודים הוא שולי. כמו כן לימודים מסוג זה נמשכים זמן קצר משמעותית ממשך לימודי התואר. עובדה זו מאפשרת להשתלב אחרי זמן קצר בשוק העבודה במשרה מלאה, במקום להעביר מספר שנים כסטודנט, במשרה חלקית אם בכלל. עלות לימודים מסוג זה זולה יותר באופן משמעותית ואם נוסיף זאת לעובדה שמשך ההכשרה קצר, נגיע להפרש אדיר מהעלויות של לימודי הנדסה בישראל לתואר.

היתרון החשוב מכל הוא שהלימודים מוכוונים להשתלבות מהירה בתעשייה, בתחומים המבוקשים והטרנדיים ביותר. חלק מההכוונה באה לידי ביטוי בשיתופי פעולה מרתקים שנעשים עם חברות גדולות בתעשייה. שיתוף הפעולה מאפשר לסטודנט להיחשף לתעשייה ההנדסית כפי שהיא באמת בשטח. התחככות עם מיטב המוחות ההנדסיים ויצירת קשרי עבודה חשובים להמשך הקריירה.


מלימודי הנדסה להשתלבות בתעשייה

מכללת האקר יו, עובדת בשיתוף פעולה עם כמה מהחברות החשובות בתעשייה כגון מייקרוסופט, Autodesk ועוד. במכללה קורסים שונים המיועדים למי שמחפש עבודה בתחום ההנדסה. הכשרה מעניינת, מאתגרת שמאפשרת שילוב מהיר בשוק העבודה הישראלי והעולמי.

קורסי מחשבים, קורסים בעיצוב גרפי, קורסי פיתוח תוכנה, קורסי בדיקת תוכנה QA,  קורסי שיווק באינטרנט, קורסי פיתוח אפליקציות לאייפון, קורסי קידום אתרים, בניית אתרים, תלת מימד, אנימציה ועוד מגוון רחב של קורסים הנוגעים לתחום המחשבים והתוכנה. היתרון הגדול בקורסים מסוג זה הוא שהם פשוט לוקחים את החלק הכי מעשי ופרקטי בתחום ומספקים את כל הידע הנדרש בכדי לבצע את העבודה.


פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים