בלוג
ללמוד בדיקות תוכנה QA

איך אפשר להגיע לעולם ההייטק בתוך 4 חודשים מהבית?

עודכן בתאריך:6 ינואר 2022


עולם ההייטק, ותחום ה-QA בפרט, נשמע כמו חלום, לא? הרי יש משכורות בשמיים, כאלה שיסירו ממך את כל הדאגות, תנאים מדהימים, מקצוע מאתגר. בדיוק כזה שתוכל לדבר עליו בארוחת שישי עם המשפחה. רבים משוכנעים שבשביל להגיע להייטק, צריך לעבור מסע ארוך של אקדמאיים במשך 4 שנים. אבל האמת היא, שזה לא כזה נכון. כיום, אפשר להגיע להייטק בתור בודק תוכנה - תוך כ- 4 חודשים, מבלי לצאת מהבית, וכל זה בעזרת קורס QA אונליין.

קודם כל - מה זה QA בכלל?

אני יכול להניח שלא הגעת לכאן במקרה, והרי שרוב הסיכויים שאתה, או את, יודעים כבר מה זה QA. אמ;לק: בדיקת איכות QA (quality assurance)  של מוצרים דיגיטליים. בגדול, כל דבר שיוצא לשוק, לא משנה אם זה לבית עסק, האזרח הפשוט או חברה גדולה. חייב לעבור בדיקות מסוימת. גם זוג האוזניות שיש לך כרגע על האוזניים, האייפון בכיס שלך (או שאתה קורא ממנו ברגע זה) או אפילו המכונית של המשפחה.

אז רגע, מה באמת עושים אנשי QA, לצורך הדוגמה, נניח וחברה מסוימת שתרצה לפתח אפליקציה של הזמנת אוכל. בסגנון Wolt או תן ביס. בדרך כלל צוות בודקי התוכנה מכיל 2 עד 3 אנשים. שעליהם לבדוק באופן יסודי את המוצר, בכל רובד אפשרי:

רשימת דרישות - כמו כל מוצר שאי-פעם יוצא לאור (בתקווה שהוא מפותח על-ידי חברה סבירה), נכתבת רשימה של המטרות עבור אותו מוצר. בדוגמה שלנו: הזמנת אוכל ממסעדות שונות, בזמני הגעה סבירים, שיספקו ללקוח מגוון רחב של מקומות מהם ניתן להזמין ועוד.

חוויית משתמש - מעבר לשימושיות, חשוב לנו לדעת איך המשתמש שלנו מרגיש ומה הוא חווה בזמן שהוא מבצע שימוש באפליקציה שלנו. האם הכפתורים מספיק ברורים? האם נוסח הטקסטים מספיק מובן? והאם בכלל נוח להשתמש באפליקציה הזאת?

בדיקות עומס - החוכמה היא לא לבדוק את המוצר רק על-ידי שימוש של אדם אחד, אלא על ידי כמה

בדיקות בטלפונים שונים - לפה בודק התוכנה בודק את המוצר בעזרת טלפונים שונים, כמו סמסונג, ONEPLUS, אייפון וכו'

וכמובן שישנן עוד בדיקות נוספות שהוא עושה, אותן ניתן לקרוא ממש כאן (בצורה הרבה יותר מפורטת ואיכותית).

ללמוד

מה לומדים אצלנו?

לאחר שקיבלת על קצה המזלג קצת מידע על התחום, אני אסביר קצת על עלינו, ומה לומדים בקורס שלנו. במהלך 4 חודשים מרתקים, מעניינים ומאוד יעילים - אנו דואגים שכל הבוגרים שמסיימים את קורס QA אונליין או פרונטלי (על כך אפרט בהמשך) יעשו זאת בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.

מעבר למידע תאורתי, חשובה לנו הפרקטיקה עבור אותם סטודנטים, כך שהם יצאו לשוק העבודה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר. זאת בשל העובדה שארגוני הייטק או כל חברה אשר מציעה פתרונות עבור בדיקות תוכנה, תרצה להעסיק ג'וניורים שיש בידיהם ניסיון מעשי בבדיקות תוכנה QA.

למרות שמדובר אך ורק בארבעה חודשים, במהלכם ישנם המון תכנים בקורס QA שנלמד אותם גם בהיבט התיאורטי וגם בהיבט המעשי: 

מבוא לתכנות ופיתוח Web ויסודות במחשב ותקשוב

בתחילת הקורס, הסטודנטים ילמדו מבוא של שפות תכנות וסקריפטים על מנת שישיגו מיומנויות בסיסיות הנדרשות מכל איש QA. גם אם מדובר בידע הבסיסי והשפוט ביותר בתחום תכנות ופיתוח, הוא יוכל לתרום רבות לאותו איש QA, זאת בשביל שיוכל למצוא תקלות בקלות יותר ומהיכן הן מגיעות.

לאחר מכן, נתמקד ביסודות המחשב והתקשוב, במהלך המודול הזה, הסטודנטים יכירו תחומים שונים בעולם המחשבים. הכוללים הכרת בסיסית עם המחשב, אינטרנט, אימייל וג'ימייל, מערכות הפעלה (ווינדוס, לינוקס, אפל ויוניקס), תקשורת ורשתות, טופולוגיה בסיסית, מערכות מידע ואבטחתן.

מתודולוגיות QA

אחד מהחלקים המסקרנים והמעניינים ביותר בעיניי בתחום בדיקות התוכנה, בה באמת לומדים לעומק את סוגי בדיקות התוכנה, הן לרוחב והן לאופק. לומדים את טוהר המקצוע QA , איך כותבים מסמכי עבודה, גיבוש אסטרטגיה וסוגים שונים של בדיקות תוכנה.

ויתרה מכך, במהלך הלימודים המרצים וראש התחום יעניקו את המידע והדרכים הנכונות ביותר בשביל להפוך לאיש QA מוצלח, כשזה קוללה למידת מושגי יסוד בבדיקות, פונקציית ה-QA, ביצוע תרגולים, תכנון בדיקות, ניהול סיכונים, מהי העקביות ומדוע היא חשובה? ביצוע הבדיקות עצמן, הטכניקות, ניהולן ועוד.

בדיקות ופרויקטים ל-Web ול-Mobile

רוב העבודות של בודקי התוכנה נעשים על תוכנות ב-Web וטלפונים ניידים, לכן, במהלך הקורס, כל הסטודנטים ילמדו כיצד לבצע בדיקות על הפלטפורמות הללו באופן המקצועי והמעמיק ביותר.

לקראת כל סיום מודול, הסטודנטים יעבדו על פרויקטים מקיף, בליווי המרצים וראש התחום, זאת על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות וטובות בשילוב דקדקנות פרפקציוניזם.

מסדי נתונים

חלק גדול מתהליכים בעולם בדיקות התוכנה מתרחשים סביב בסיס נתונים, תקינות הגישה ועוד. בחלק מהקורס, המרצים עורכים היכרות עם בסיס הנתונים הטבלאי באמצעות לימודי שפת SQL - השפה השולטת לשליפה ושימוש בנתונים מתוך בסיס נתונים.

מבחן הסמכה - ISTQB

כמעט בכל תחום בתעשיית ההייטק והדיגיטל, ישנם מבחני הסמכה, שמי שמסיים אותם בהצלחה, הוא למעשה מספיק בשל ובעל הידע על מנת להיכנס לתעשייה. בתעשיית ה-QA ובדיקות התוכנה, מבחן ההסמכה הנחשב והאיכותי ביותר הוא: ISTQB.

לכן, הקדשנו 30 שעות שלמות בשביל שכל הסטודנטים שלנו יהיו מוכנים עבורו. הן ברמה המקצועית והן ברמה המנטלית. כי מעבר ללהעניק את הידע הנכון להם, חשוב לנו שהם יהיו מוכנים למבחן ההסמכה החשוב ביותר. כל אדם המנסה להתברג לתעשייה, יוכל לעשות זאת בקלות יותר לאחר שיסיים את המבחן בהצלחה. 

מה עוד לומדים?

בין היתר, אנו דואגים להכשיר את הסטודנטים שלנו בהיבטים הבאים:

  • פיתוח אוטומציה
  • בדיקות בעזרת Agile
בדיקות

איך אפשר להגיע תוך 4 חודשים מהבית?

יש לנו למעלה מ-20 שנות ניסיון בהכשרת עובדים למקצועות ההייטק, כן, גם את אלו שהם בלי רקע, תואר או כל דבר אחר. המיקוד העיקרי שלנו הוא פתרון של שתי בעיות:

  • מענה למחסור העובדים העצום בתעשיות ההייטק והדיגיטל
  • הכשרת עובדים ללא רקע או ניסיון, כך שהבוגרים שלנו יוכלו להתברג בתעשייה התבטיח להם קריירה איכותית, עם משכורות גבוהה לטווח הרחוק

בכל אופן, אין ספק בכלל שקורס בדיקות תוכנה הוא אחד ממסלולי הלימודים היותר מרתקים שלנו, כיוון שבתחום הזה גם נדרשת יצירתיות, חשיבה והמון דקדקנות. רבים מהבוגרים שלנו מגיעים מעולמות שונים:

  • הסבת מקצוע - בעלי תואר או מקצוע שרצו לעשות שינוי בקריירה שלהם
  • חיילי משוחררים - בשביל שיוכלו להתחיל את הקריירה האמיתית שלהם עוד לפני כולם
  • ללא מקצוע -  אלו שהגיעו לגיל 25 (בממוצע) מבלי ללמוד, ורוצים לעשות את הצעד הראשון שלהם בתחום ההייטק.

כל הקורסים שלנו, גם קורס QA אונליין, מתחילים משלב המיון, בוא למעשה תוכל להבין אם בכלל התחום יכול להתאים לך. לאחר כ-20 שעות, מתקיים מבחן, עברת בהצלחה? מעולה! אתה ממשיך איתנו לשלב הבא, וכבר נחתום איתך חוזה שנבטיח למצוא לך עבודה בסיום הלימודים. לא עברת? פחות התחברת לתחום? אין בעיה, אנחנו נחזיר לך את רוב הסכום שהשקעת (מלבד דמי הרישום), וניפרד כידידים.

כך למעשה, יש לנו גם כיתה מלאה באנשים שמחוברים למקצוע ולתחום וגם שעברו סינון על מנת לבדוק את האיכות שלהם.

הלימודים במשך 4 חודשים בקורס QA מתקיימים במתכונת בוקר, 3 פעמים בשבוע, בכל הקמפוסים שלנו - רמת-גן, חיפה, ירושלים ובאר שבע. אך לאחרונה, ויש לומר, שבזכות משבר הקורונה, פתחנו את שערנו גם ללימודי אונליין. 

זאת אומרת, בנינו כיתות חכמות, בעזרת הטכנולוגיה האיכותית והטובה ביותר, כל זאת בשביל שנוכל לשדר בלייב, בעזרת מצלמות רשת איכותיות ביותר,  לסטודנטים שאינם יכולים להגיע באותו היום. כך שהם יוכלו ללמוד מהספה בסלון, במיטה או בעמדת המחשב שלהם. 

לאחר סיום הלימודים, מחלקת ההשמה המוכשרת שלנו מלווה את הבוגרים שלנו לאורך כל התהליך שלהם - עד שהוא ימצאו עבודה. זה מתחיל מבניית קורות חיים, סימולציות של ראיונות עבודה, תיאום פגישות למען ראיונות עבודה בחברות המובילות בתעשיית ההייטק ועוד. 

בשורה התחתונה, אם אתם יצירתיים, חושבים שההייטק יתאים לכם, ובא לכם מקצוע שבאמת המשכורות בו גבוהות, אבל אין לכם יותר מדי זמן, אני בהחלט ממליץ על קורס QA אונליין, או פרונטלי, כי השערים שלנו עדיין פתוחים בפניכם. גם בכיתה וגם מרחוק. פוסטים קשורים

תמונת פוסט ראשית הסמכת istqb
הסמכת ISTQB
האקריו | 10 ינואר 2022
הסמכת ISTQB, מתייחסת לאחד התחומים החמים ביותר בעולם התוכנה היום, תחום אבטחה ובדיקת תוכנה...
תמונה ראשית פוסט קורס מחשבים בסיסי למתחילים
קורס מחשבים בסיסי למתחילים – לצלול אל עולם המחשבים והאינטרנט מבלי לחשוש
מאיה כץ | 9 ינואר 2022
קורס מחשבים למתחילים מיועד לעזור לאנשים, שאינם מכירים את התחום ואינם יודעים כיצד להשתמש בכלים השונים שעומדים לרשותם...
6 סיבות להפוך למפתח אוטומציה QA
6 סיבות להפוך למפתח אוטומציה QA
סער כהן | 9 ינואר 2022
אנחנו רוב הזמן מחפשים כיצד לשדרג את עצמנו, כמעט בכל תחום אפשרי, האפשרויות שלנו בשמיים, במיוחד כשזה נוגע לקריירה שלנו ועל אחת כמה וכמה כשמדברים על המעבר מ-QA ידני אל בדיקות אוטומציה.
the-first-to-discover-the-problems-the-qa-man
הראשון לגלות את הבעיות – איש ה-QA
סער כהן | 9 ינואר 2022
אני לא אחד שכותב בקלות סופרלטיבים על תפקידים מסוימים או על ג'ובים כלשהם, כמו למשל על תחום ה-QA שלעיתים נחשב בעולם ההייטק ל-"עבודה השחורה" או למקצוע "לא כזה נוצץ". לרוב האנשים בתחום אין מושג כמה התפקיד הזה חשוב וחיוני...
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס