דף הבית / בלוג / איך אפשר להגיע לעולם ההייטק בתוך 4 חודשים מהבית?
ללמוד בדיקות תוכנה QA

איך אפשר להגיע לעולם ההייטק בתוך 4 חודשים מהבית?

עודכן בתאריך: 06-02-2020

עולם ההייטק, ותחום ה-QA בפרט, נשמע כמו חלום, לא? הרי יש משכורות בשמיים, כאלה שיסירו ממך את כל הדאגות, תנאים מדהימים, מקצוע מאתגר. בדיוק כזה שתוכל לדבר עליו בארוחת שישי עם המשפחה. רבים משוכנעים שבשביל להגיע להייטק, צריך לעבור מסע ארוך של אקדמאיים במשך 4 שנים. אבל האמת היא, שזה לא כזה נכון. כיום, אפשר להגיע להייטק בתור בודק תוכנה - תוך כ- 4 חודשים, מבלי לצאת מהבית, וכל זה בעזרת קורס QA אונליין.

קודם כל - מה זה QA בכלל?

אני יכול להניח שלא הגעת לכאן במקרה, והרי שרוב הסיכויים שאתה, או את, יודעים כבר מה זה QA. אמ;לק: בדיקת איכות QA (quality assurance)  של מוצרים דיגיטליים. בגדול, כל דבר שיוצא לשוק, לא משנה אם זה לבית עסק, האזרח הפשוט או חברה גדולה. חייב לעבור בדיקות מסוימת. גם זוג האוזניות שיש לך כרגע על האוזניים, האייפון בכיס שלך (או שאתה קורא ממנו ברגע זה) או אפילו המכונית של המשפחה.

אז רגע, מה באמת עושים אנשי QA, לצורך הדוגמה, נניח וחברה מסוימת שתרצה לפתח אפליקציה של הזמנת אוכל. בסגנון Wolt או "תן ביס". בדרך כלל צוות בודקי התוכנה מכיל 2 עד 3 אנשים. שעליהם לבדוק באופן יסודי את המוצר, בכל רובד אפשרי:

רשימת דרישות - כמו כל מוצר שאי-פעם יוצא לאור (בתקווה שהוא מפותח על-ידי חברה סבירה), נכתבת רשימה של המטרות עבור אותו מוצר. בדוגמה שלנו: הזמנת אוכל ממסעדות שונות, בזמני הגעה סבירים, שיספקו ללקוח מגוון רחב של מקומות מהם ניתן להזמין ועוד.

חוויית משתמש - מעבר לשימושיות, חשוב לנו לדעת איך המשתמש שלנו מרגיש ומה הוא חווה בזמן שהוא מבצע שימוש באפליקציה שלנו. האם הכפתורים מספיק ברורים? האם נוסח הטקסטים מספיק מובן? והאם בכלל "נוח" להשתמש באפליקציה הזאת?

בדיקות עומס - החוכמה היא לא לבדוק את המוצר רק על-ידי שימוש של אדם אחד, אלא על ידי כמה

בדיקות בטלפונים שונים - לפה בודק התוכנה בודק את המוצר בעזרת טלפונים שונים, כמו סמסונג, ONEPLUS, אייפון וכו'

וכמובן שישנן עוד בדיקות נוספות שהוא עושה, אותן ניתן לקרוא ממש כאן (בצורה הרבה יותר מפורטת ואיכותית).

ללמוד בדיקת תוכנה QA

מה לומדים אצלנו?

לאחר שקיבלת על קצה המזלג קצת מידע על התחום, אני אסביר קצת על עלינו, ומה לומדים בקורס שלנו. במהלך 4 חודשים מרתקים, מעניינים ומאוד יעילים - אנו דואגים שכל הבוגרים שמסיימים את קורס QA אונליין או פרונטלי (על כך אפרט בהמשך) יעשו זאת בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.

מעבר למידע תאורתי, חשובה לנו הפרקטיקה עבור אותם סטודנטים, כך שהם יצאו לשוק העבודה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר. זאת בשל העובדה שארגוני הייטק או כל חברה אשר מציעה פתרונות עבור בדיקות תוכנה, תרצה להעסיק ג'וניורים שיש בידיהם ניסיון מעשי בבדיקות תוכנה QA.

למרות שמדובר אך ורק בארבעה חודשים, במהלכם ישנם המון תכנים בקורס QA שנלמד אותם גם בהיבט התיאורטי וגם בהיבט המעשי: 

מבוא לתכנות ופיתוח Web ויסודות במחשב ותקשוב

בתחילת הקורס, הסטודנטים ילמדו מבוא של שפות תכנות וסקריפטים על מנת שישיגו מיומנויות בסיסיות הנדרשות מכל איש QA. גם אם מדובר בידע הבסיסי והשפוט ביותר בתחום תכנות ופיתוח, הוא יוכל לתרום רבות לאותו איש QA, זאת בשביל שיוכל למצוא תקלות בקלות יותר ומהיכן הן מגיעות.

לאחר מכן, נתמקד ביסודות המחשב והתקשוב, במהלך המודול הזה, הסטודנטים יכירו תחומים שונים בעולם המחשבים. הכוללים הכרת בסיסית עם המחשב, אינטרנט, אימייל וג'ימייל, מערכות הפעלה (ווינדוס, לינוקס, אפל ויוניקס), תקשורת ורשתות, טופולוגיה בסיסית, מערכות מידע ואבטחתן.

מתודולוגיות QA

אחד מהחלקים המסקרנים והמעניינים ביותר בעיניי בתחום בדיקות התוכנה, בה באמת לומדים לעומק את סוגי בדיקות התוכנה, הן לרוחב והן לאופק. לומדים את טוהר המקצוע QA , איך כותבים מסמכי עבודה, גיבוש אסטרטגיה וסוגים שונים של בדיקות תוכנה.

ויתרה מכך, במהלך הלימודים המרצים וראש התחום יעניקו את המידע והדרכים הנכונות ביותר בשביל להפוך לאיש QA מוצלח, כשזה קוללה למידת מושגי יסוד בבדיקות, פונקציית ה-QA, ביצוע תרגולים, תכנון בדיקות, ניהול סיכונים, מהי העקביות ומדוע היא חשובה? ביצוע הבדיקות עצמן, הטכניקות, ניהולן ועוד.

בדיקות ופרויקטים ל-Web ול-Mobile

רוב העבודות של בודקי התוכנה נעשים על תוכנות ב-Web וטלפונים ניידים, לכן, במהלך הקורס, כל הסטודנטים ילמדו כיצד לבצע בדיקות על הפלטפורמות הללו באופן המקצועי והמעמיק ביותר.

לקראת כל סיום מודול, הסטודנטים יעבדו על פרויקטים מקיף, בליווי המרצים וראש התחום, זאת על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות וטובות בשילוב דקדקנות פרפקציוניזם.

מסדי נתונים

חלק גדול מתהליכים בעולם בדיקות התוכנה מתרחשים סביב בסיס נתונים, תקינות הגישה ועוד. בחלק מהקורס, המרצים עורכים היכרות עם בסיס הנתונים הטבלאי באמצעות לימודי שפת SQL - השפה השולטת לשליפה ושימוש בנתונים מתוך בסיס נתונים.

מבחן הסמכה - ISTQB

כמעט בכל תחום בתעשיית ההייטק והדיגיטל, ישנם מבחני הסמכה, שמי שמסיים אותם בהצלחה, הוא למעשה מספיק בשל ובעל הידע על מנת להיכנס לתעשייה. בתעשיית ה-QA ובדיקות התוכנה, מבחן ההסמכה הנחשב והאיכותי ביותר הוא: ISTQB.

לכן, הקדשנו 30 שעות שלמות בשביל שכל הסטודנטים שלנו יהיו מוכנים עבורו. הן ברמה המקצועית והן ברמה המנטלית. כי מעבר ללהעניק את הידע הנכון להם, חשוב לנו שהם יהיו מוכנים למבחן ההסמכה החשוב ביותר. כל אדם המנסה להתברג לתעשייה, יוכל לעשות זאת בקלות יותר לאחר שיסיים את המבחן בהצלחה. 

מה עוד לומדים?

בין היתר, אנו דואגים להכשיר את הסטודנטים שלנו בהיבטים הבאים:

  • פיתוח אוטומציה
  • בדיקות בעזרת Agile

 בדיקות תוכנה QA

איך אפשר להגיע תוך 4 חודשים מהבית?

יש לנו למעלה מ-20 שנות ניסיון בהכשרת עובדים למקצועות ההייטק, כן, גם את אלו שהם בלי רקע, תואר או כל דבר אחר. המיקוד העיקרי שלנו הוא פתרון של שתי בעיות:

  • מענה למחסור העובדים העצום בתעשיות ההייטק והדיגיטל
  • הכשרת עובדים ללא רקע או ניסיון, כך שהבוגרים שלנו יוכלו להתברג בתעשייה התבטיח להם קריירה איכותית, עם משכורות גבוהה לטווח הרחוק

בכל אופן, אין ספק בכלל שקורס בדיקות תוכנה הוא אחד ממסלולי הלימודים היותר מרתקים שלנו, כיוון שבתחום הזה גם נדרשת יצירתיות, חשיבה והמון דקדקנות. רבים מהבוגרים שלנו מגיעים מעולמות שונים:

  • הסבת מקצוע - בעלי תואר או מקצוע שרצו לעשות שינוי בקריירה שלהם
  • חיילי משוחררים - בשביל שיוכלו להתחיל את הקריירה האמיתית שלהם עוד לפני כולם
  • ללא מקצוע -  אלו שהגיעו לגיל 25 (בממוצע) מבלי ללמוד, ורוצים לעשות את הצעד הראשון שלהם בתחום ההייטק.

כל הקורסים שלנו, גם קורס QA אונליין, מתחילים משלב המיון, בוא למעשה תוכל להבין אם בכלל התחום יכול להתאים לך. לאחר כ-20 שעות, מתקיים מבחן, עברת בהצלחה? מעולה! אתה ממשיך איתנו לשלב הבא, וכבר נחתום איתך חוזה שנבטיח למצוא לך עבודה בסיום הלימודים. לא עברת? פחות התחברת לתחום? אין בעיה, אנחנו נחזיר לך את רוב הסכום שהשקעת (מלבד דמי הרישום), וניפרד כידידים.

כך למעשה, יש לנו גם כיתה מלאה באנשים שמחוברים למקצוע ולתחום וגם שעברו סינון על מנת לבדוק את האיכות שלהם.

הלימודים במשך 4 חודשים בקורס QA מתקיימים במתכונת בוקר, 3 פעמים בשבוע, בכל הקמפוסים שלנו - רמת-גן, חיפה, ירושלים ובאר שבע. אך לאחרונה, ויש לומר, שבזכות משבר הקורונה, פתחנו את שערנו גם ללימודי אונליין. 

זאת אומרת, בנינו כיתות חכמות, בעזרת הטכנולוגיה האיכותית והטובה ביותר, כל זאת בשביל שנוכל לשדר בלייב, בעזרת מצלמות רשת איכותיות ביותר,  לסטודנטים שאינם יכולים להגיע באותו היום. כך שהם יוכלו ללמוד מהספה בסלון, במיטה או בעמדת המחשב שלהם. 

לאחר סיום הלימודים, מחלקת ההשמה המוכשרת שלנו מלווה את הבוגרים שלנו לאורך כל התהליך שלהם - עד שהוא ימצאו עבודה. זה מתחיל מבניית קורות חיים, סימולציות של ראיונות עבודה, תיאום פגישות למען ראיונות עבודה בחברות המובילות בתעשיית ההייטק ועוד. 

בשורה התחתונה, אם אתם יצירתיים, חושבים שההייטק יתאים לכם, ובא לכם מקצוע שבאמת המשכורות בו גבוהות, אבל אין לכם יותר מדי זמן, אני בהחלט ממליץ על קורס QA אונליין, או פרונטלי, כי השערים שלנו עדיין פתוחים בפניכם. גם בכיתה וגם מרחוק. 

 


פוסטים קשורים

איך למצוא עבודה בQA ללא ניסיון?

איך למצוא עבודה ב-QA ללא ניסיון?

qa אוטומציה

3 סוגי בדיקות תוכנה אוטומציה שכדאי לכם להכיר

qa

למה כדאי לך להיכנס אל שוק ה-QA דווקא אחרי משבר הקורונה?

שלומי חגולי

בואו נכיר את שלומי חגולי! ראש תחום לימודי QA, אוטומציה ו - Data Analyst & BI

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים