בלוג
שפות תכנות

4 שפות תכנות שאתה חייב להכיר (גם אם אתה לא מתכנת)

עודכן בתאריך:6 ינואר 2022


בעולם המודרני של היום, בהמון תפקידים קיים צורך בהכרת וידיעה של שפות תכנות שונות, גם אם אתה מנהל סושיאל מדיה, מעצב גרפי או אפילו אנימטור, יידרש ממך להכיר את עולם התכנות והפיתוח. אנשי שיווק וגרפיקאים, אשר עושים זאת, משדרגים את הקריירה שלהם בעשרות מונים, בין אם זה דרך לימודים אקדמאיים או דרך קורס תכנות.

לדוגמה, אם אתה יוצר לעצמך את החבילה המושלמת של איש PPC, מנהל תוכן ואפילו קצת מבין בתכנות במונחים מסוימים, יהיה לך הרבה יותר קל להתקבל אל מקומות עבודה או להגיע אל עולמות הפרילנס. לכן, כדאי לך מאוד לשקול קורס בתחום הפיתוח והתכנות, תחשוב על שבעזרת מסלול לימודים קצר, תוכל לפתח ללקוחותיך אתרים בכוחות עצמך. ויתרה מכך, קורות החיים שלך יקבלו שדרוג רציני. כך שתהפוך לנכס רציני בעולמות השיווק, הפרסום והסושיאל מדיה. כוכב עולה שכל אחד ירצה במשרד שלו, כי תוכל לתקתק עבודה באופן מקיף ב-360 מעלים בכל פרויקט.

זה אולי יישמע מוזר והזוי, אבל שפת התכנות הראשונה בהיסטוריה פותחה עוד בשנת 1943 (!) למחשב ה- 3Z על-ידי קונראד זוסה (Konrad Zuse), אותו מחשב היה בערך בגודל של חדר ממוצע והיה מבין הראשונים שנוצרו.

אין ספק שהטכנולוגיה עברה אינספור תהפוכות מאז, במיוחד בגזרת התכנות, ואנחנו זוכים לראות מרגע לרגע המון שינוים בעולם שפות התוכנה והפיתוח, כל מי שאחראי על לימודי תכנות או לימוד תכנות, בעיקר במכללות הייטק, חייב להיות מודע לאותם שינויים ושדרוגים.

קיימות עשרות שפות תכנות פעילות בתעשייה של היום, אבל מה הן הפופולריות והחשובות ביותר? בחרתי את ה-4 הפופולריות ביותר, אלו שגם יעזרו לכל אחד להתקבל אל התעשייה וגם לשפר ולהרחיב את סט הכלים שלו בתחום הדיגיטל, העיצוב או כל תחום אחר (או כל אחד שחולם להיכנס אל קורסי תכנות שונים).

1. Java – יודעת להתאים את עצמה לכל מקום

ג'אווה עוד נחשבת לאחת משפות התכנות החשובות ביותר עוד מאמצע שנות ה-90. המון מחברות המחשבים וההייטק ברחבי העולם משתמשות בשפה זו על מנת לפתח תוכנות למחשב ומערכות צד שרת לאתרי אינטרנט.

אבל מהי הסיבה ששמה עומד לפניה? וכל כך הרבה חברות עדיין עובדות איתה (למרות גילה היחסית מופלג)? ראשית, ג'אווה היא שפה שניתן להשתמש בה בהמון פלטפורמות שונות, אין כמעט מערכת שלא ניתן להריץ עליה ג'אווה. כל חברות המפתחות אפליקציות לאנדרואיד משתמשות בג'אווה, היא למעשה השפה הראשית לפיתוח עבור המערכת הנפלאה הזאת (ויסלחו לי אוהבי האייפון).

בנוסף לכך, בזכות העובדה שכל כך הרבה מתכנתים ומפתחים מכירות אותה, נוצרה קהילה עצומה סביבה. כל אחד יכול למצוא פתרון לבעיות שונות כשהוא מפתח, מספיק שהוא יפנה אל קבוצת פייסבוק מסוימת או אפילו דרך Stack Overflow או GitHub.

קורס