בלוג
קורס אבטחת מידע

איך תהפוך מחובבן למקצוען בתחום הסייבר

עודכן בתאריך:6 ינואר 2022


תחום הסייבר ואבטחת המידע הולך ומתעצם עם הזמן, הטכנולוגיה מתפתחת ואיתה הסכנות הקיימות ברשת. כיום כל חברה מודעת לחשיבות איש סייבר במערך כח האדם ומחפשת אנשים מקצועיים ומיומנים שיוכלו לעמוד באתגרים המוצבים בתפקיד, ויוכלו למנוע התקפות סייבר והדלפות מידע רגיש העלולות לסכן אותם, את הלקוחות שלהם ואת מעמד החברה.

כפי שהצלחת להבין, גודל האחראיות שמוטלת על איש הסייבר היא ענקית ואולי אפילו מכרעת, לכן, למרות הביקוש הרב בתחום והעלייה המתמדת בפתיחת המשרות בשנים האחרונות, מדדי הסינון והדרישות הופכות ונעשות קפדניות מיום ליום והתחרות נהיית קשה יותר.

הכלי היחידי שיוכל לעזור לך להיות בפור על פני אלפי אנשי הסייבר האחרים הקיימים בשוק ומתמודדים על אותן משרות, הוא פשוט להיות טוב יותר! מנוסה יותר! ופשוט מקצוען אמיתי!

אז איך עושים את זה?

איגדנו לך 10 טיפים שבמידה ותיישם אותם באופן שיטתי תוכל באמת לקרוא לעצמך מקצוען סייבר ורוב הסיכויים שכך גם הסביבה תתפוס אותך.

טיפ מספר 1- דע מי אתה

אולי תתייחס בזלזול לטיפ הזה ותחשוב שהוא אפילו מיותר. אבל, הוא אחד הטיפים החשובים שיש ברשימה ולא סתם נבחר להיות בו הראשון.
המילה האקר עברה גלגולים רבים עם הזמן. בימינו, היא מייחסת מעט מאוד כבוד למקצוע וניתנת לכל ילד בן 12 שהצליח לנחש את הסיסמה לג'ימייל של הדודה חולת האלצהיימר שלו.

במקור, התואר האקר ניתן למקצוענים ברמה הגבוהה ביותר ובעלי ידע רחב בכתיבת קוד, מערכות הפעלה, רשתות נתונים, ובסיסי נתונים המצליחים לבצע ולפתח התקפות מתוחכמות.

אז אם אתה מגדיר את עצמך האקר ושואף להיות מקצוען, דע מה רמת הידע שלך כרגע, הצב לעצמך יעדי התקדמות, הבן את האחראיות שעומדת מאחורי הגדרת התפקיד, ושקף זאת החוצה.

טיפ מספר 2- עשו את זה לפנייך

חשוב לזכור, הסייבר גדול ממך והיה קיים הרבה לפניי שחשבת להיות חלק ממנו.
מה שאומר שיש לך הרבה חומר להשלים, והרבה אנשים ומקרים שאתה יכול ללמוד מהם.
מהפריצות המשמעותיות בהיסטוריה עד האנשים המובילים בתעשייה, וזו רשימה מכובדת וארוכה.

נתקלת במידע מעניין? אל תעצור פה! זה הזמן להתחיל לשאול שאלות ולחקור-
איך הוא עשה את זה? מה אפיין אותו? מה היו התוצאות? האם אני יכול לשחזר את הצעדים
או אפילו לשפר? מה היו המטרות? ועוד...

כי אם לא תדע מאיפה באת, לאן תלך?

טיפ מספר 3- בחר מודל לחיקוי

כפי שאתה זוכר מהטיפ הראשון, כדי להיות האקר אתה צריך הרבה ידע וניסיון במגוון רחב של תחומים וזה לוקח זמן.
אז עד שתגיע לשם , בחר לעצמך את האדם הזה שעבר את המסע ורוצה לחלוק איתך את ארגז הכלים שצבר במהלך הדרך ולמד ממנו כמה שיותר. ואפילו כמה כאלה.
ואם אתה מתלבט במי להתחיל, הנה שני אנשים מובילים בתעשייה העולמית שתוכל ללמוד מהם דבר, שניים ויותר (מומלץ לעקוב אחריהם בטוויטר):

  1. 1.Tavis Ormandy- חוקר האבטחה הבכיר של גוגל
  2. 2. Samy Kamkar - an American privacy and security researcher, computer hacker, whistleblower and entrepreneur

לרשימה של עוד מומחים ששווה לך לעקוב אחריהם היכנס לאתר:
https://www.securityinnovationeurope.com/blog/page/security-experts-you-need-follow

טיפ מספר 4- ניסוי, תהייה, וטעויות

אל תפחד לטעות. וחשוב יותר, אל תמנע מעשייה.

למידה תאורטית היא תשתית חשובה והכרחית אבל מבלי להתנסות בשטח, ליישם, לכתוב קודים, ולהתנסות בפריצות והגנות ברמות השונות, רוב הסיכויים שתדרוך במקום ולא תגיע למקומות גבוהים במיוחד.

זה כמו שאתה לא היית רוצה ללכת למסעדת שף ולאכול מנה מטבח שלא הכין מעולם את המנה ורק צפה בשף בזמן העשייה.
אז פשוט תתנסה, תטעה, תשתפר. ככה זה עובד, וזו הדרך היחידה להיות טוב יותר.

טיפ מספר 5- הישאר על הרכבת

הרכבת דוהרת ומתקדמת ואתה לא רוצה להישאר מאחור, או גרוע מזה, להיות לא רלוונטי.

לכן, חשוב שתמיד תישאר מעודכן ותשתייך לעולמות שיספקו לך את האינפורמציה בקלות ובמהירות:

קבוצות פייסבוק, אתרי מידע, והדרך היעילה ביותר בה הכל מגיע אלייך- הוא רישום לתפוצות מידע ישיר למייל. חשוב לא להתפזר ולייצר מצב של הצפת מידע מיותר, לכן, סנן לעצמך כמות מותאמת של מידע שתוכל להגיע אליו ותחום לך זמן הגיוני בו אתה שותה קפה או תה ומתעדכן בכל הדברים החמים שקורים בעולם.

אתר מומלץ בו תוכל להתעדכן גם ברשימת תפוצה למייל:


www.thehackernews.com

קבוצות פייסבוק:

Cybersecurity Club @ FSU
Computer Networking & Security

טיפ מספר 6- למד מהטובים ביותר

בשונה מהרבה תחומים אחרים, תחום הסייבר דורש ידע מקדים וניסיון בעולם ה-IT או הפיתוח. הרוב המוחלט של אנשי הסייבר המקצועיים מעורה בתשתיות תקשורת, שרתים ושירותים ארגוניים, טכנולוגיות אינטרנט ומובייל ורצוי שיהיה לך רקע כלשהו בכתיבת קוד. אז אם החלטת שאתה רוצה לקחת את הקריירה שלך שלב אחד קדימה, וללמוד קורס אבטחת מידע או קורס סייבר וכבר יש לך את הניסיון הדרוש, אל תתפשר על איכות הלימודים שתקבל ולא על האנשים שיעבירו לך אותו ובחר את אלו עם הניסיון בשטח, ההסמכות, ורמת המקצועיות הגבוהה ביותר.

תמיד עוזר לבצע סקר שוק, ולשמוע מבוגרים על החוויה שלהם ובסוף להגיע להחלטה מושכלת.

טיפ מספר 7- הכר את האויב

אין לדעת מתי התקיפה הבאה תגיע לדלת שלך או למחשב, לכן ההגנה הטובה ביותר היא למידת האויב ודרכי האיום שלו עליך.

מי הם סוגי האויבים הקיימים בשטח?

  1. 1. Casual Person - אנשים ללא מומחיות טכנית או רקע מקצועי כלשהו שנתנו להם הרשאות בזכות, אך הם ניצלו אותן לרעה. הם לרוב חלק קטן אך בעלי פוטנציאל נזק משמעותי.
  2. 2. Script Kiddies - אנשים ללא רקע מקצועי כלשהו אך בעלי יכולות טכניות בסיסיות שהורידו באינטרנט כלים אוטומטיים מוכנים בשביל לבצע התקפות. בעזרתם המח מאחורי בניית הכלי מצליח לחזק את המוצר ולהפיץ אותו ברחבי הרשת.
  3. 3. תוקפים ללא הסמכה מקצועית- אנשים בעלי רקע בכתיבת קוד והבנה כללית בעולם התוכנה המצליחים להמציא התקפות משלהם או לשדרג התקפות קיימות.
  4. 4. האקר- מי שאתה רוצה להיות! אדם מנוסה ובעל ידע רחב ומגוון, לרוב עבר קורס האקרים. להגדרה המלאה אתה מוזמן לקרוא שוב את טיפ מספר 1 ולשנן אותו בעפ. ההאקר יבצע את התקיפה המתוחכמת והמורכבת ביותר, לכן לא חשוב באיזה צד תהיה- התוקף או המגן, היכולות שלך צריכות להיות מושוות, ורצוי גבוהות יותר מהצד השני.

ואחרי שאתה יודע מול מי אתה ניצב, זה הזמן לעבור למלחמה האמתית בטיפ הבא.

טיפ מספר 8- חדד את החרב

המפה ברורה יותר עכשיו, ובכל התנסות חדשה תסנן מהר יותר מי האויב בצד השני וכך תדע להשתמש בכלי המתאים בתר לאותו מצב. לכן, חשוב לדעת הכי טוב איך להשתמש בחרב שלך ולהתנסות בכמה שיותר קרבות בזמן אמת. דימוי תקיפות מצד אחד, ודימוי הגנות מאידך.

התמצאות בשיטות חדשניות, פיתוחים מקצועיים, והרבה תרגול על הכלי שלך הם אלו שיעזרו לך להישאר רענן, מהיר וימנעו ממך להחליד.

טיפ מספר 9- קח אתגר לדרך

האקר מתמודד עם אתגרים, האקר אמיתי מחפש אותם.

גם אם אתה בתחילת הדרך, אל תפחד לקבל משימות שדורשות מיומנויות קצת יותר גבוהות ממה שאתה חושב שיש לך כרגע, גם אם הן ידרשו ממך קצת יותר מאמץ. תוכל תמיד להתייעץ ולחבור למישהו קצת יותר מנוסה ממך. אגו הוא דבר שמעכב התקדמות, האתגרים לעומת זאת, הם אלו שיניעו אותך קדימה וייתנו לך את הרוח בכנפיים לנסוק מעלה מעלה.

תסתכל על זה ככה, מקסימום תצליח!

טיפ מספר 10- תאמין ביכולות שלך!

אתה יכול להיות האקר מיומן, מקצועי, בעל ניסיון וברמה בינלאומית, אבל אם לא תאמין ביכולות שלך ותשדר חוסר ביטחון כלפיי חוץ אין הרבה סיכוי שמישהו ירצה אותך בחברה שלו ויניח בידך מאגר מידע שיכול להעמיד אותו בסיכון ממשי.

לכן, למרות שהמקצוע מתבצע מאחורי המסך אל תשכח לתרגל מיומנויות חברתיות שיעזרו לך לצבור את הביטחון הדרוש בראיונות עבודה, ובכלל. סגל לעצמך סביבת אנשים מקצועית ופתח חברויות שיוכלו לפתוח לך דלתות בהמשך ולמצב אותך בתעשייה.

לסיכום, מקצוענות היא דבר נרכש הדורש זמן והתמדה, אבל יש לא מעט דרכים לעשות את הדרך קצת יותר קצרה והרבה יותר יעילה. אם תדע לפעול נכון ובשיטתיות, לא תתעצל ותתמיד לצבור את הידע הדרוש, סודות הסייבר ייפתחו בפניך ותגלה עולם מעניין במיוחד, מלא באתגרים ואקשן.

והכי חשוב- תהפוך למקצוען אמיתי!

בהצלחה בדרך לפסגת הסייבר!


קורס אבטחת מידע וסייבר Ethical Hacking
של האקריו מוכר לפקדון חיילים משוחררים (סניף רמת גן בלבד).פוסטים קשורים

כיצד להגן על הפרטיות בעידן חסר פרטיות ?
כיצד להגן על הפרטיות בעידן חסר פרטיות ?
מאיה כץ | 10 ינואר 2022
פרטיות היא אחת מזכויות היסוד של האדם, אולם נדמה כי בעידן הדיגיטלי החוקים השתנו. מהפיכת הטכנולוגיה הביאה עמה יתרונות עצומים, אך במקביל היא מבטאת את פרדוקס הקידמה: ככל שנאסוף יותר מידע ברשת, כך ייאסף עלינו יותר מידע.
לאן אבדה הפרטיות?
לאן אבדה הפרטיות?
דנה כהן | 9 ינואר 2022
שאנו מתחברים לאינטרנט, נכנסים לאתר או מחפשים ביטוי במנועי החיפוש, ענקי טכנולוגיה אוספים אודותינו מידע. היכולות שלהם לעקוב אחרי העדפות אישיות והרגלי גלישה באינטרנט מאפשרת להם לבנות פרופיל אישי לכל אדם.
cyber_world
קורס סייבר – מהי הסיבה שעולם הסייבר הפך לכל כך פופולרי?
סער כהן | 9 ינואר 2022
זה כבר משהו שהוא די בשגרה, כשאנשים צריכים לחשוב על תחום מקצועי לטווח הארוך ושמרווחים בו משכורות עצומות הם ישר יחשבו על תעשיית ההייטק, במיוחד על תחום אבטחת המידע והסייבר, שצבר תאוצה בקצב מסחרר.
iot-cyber-security
איך ה-IoT נכנס אל חיינו וכיצד הוא קשור לעולם אבטחת המידע?
סער כהן | 9 ינואר 2022
האינטרנט של הדברים (ה-IoT – Internet of Things) הוא אחד מהמונחים הפופולריים בעולמות הדיגיטל והטכנולוגיה בשנים האחרונות, מדובר ב'רשימה' של חפצים המכילים תוכנה או חיישנים מסוימים שאיתם ניתן לתקשר בין פריטים וחפצים אחרים. התחום צבר תאוצה לאחרונה גם בגזרת הסייבר, כך שכל אדם אשר סיים קורס אבטחת מידע – ידע להסביר מדוע יש בו סיכונים לא קטנים … Continued
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס