התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / איך זה להיות DBA?

DBA
main_blog_image

איך זה להיות DBA?

אז קודם כל, כשאומרים Database מתכוונים בדרך כלל למערכת מידע או למסד נתונים שקיימים בו כל הנתונים של ארגון או מקום מסוים. בעידן המודרני, בכל ארגון ומקום כיום קיים צורך בלהחזיק מידע רב מכל סוג שהוא. אז אם אתם רוצים לקבל עוד אינפורמציה על לימודי מערכות מידע, אולי כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. בה תקראו על עולם ה-DBA, על התפקידים השונים בו והאם הוא בכלל יכול להתאים לכם.

בעקבות כל המהפכות שאנחנו עוברים מיום ליום בזכות עולם הדיגיטל, כמעט כל עסק או ארגון מחזיק בידיו מידע רב כמו למשל פרטים של לקוחות (טלפונים, כתובות וכו'). לצורך הדוגמה, חנות בגדים מסוימת שבכל יום "עוברים" (לאו דווקא פיזית, זה יכול להיות גם דרך אתר האינטרנט שלה) בה לקוחות משאירים את המידע שלהם אצלם.

כל הפרטים האלה מגיעים ממקורות שונים, זה יכול להיות דרך 'השארת פרטים' באתר, דרך הפייסבוק, דרך הודעה פרטית בחשבון האינסטגרם או אפילו לקוח ש"העיז" להגיע לחנות במו רגליו והשאיר את הפרטים שלו כשהוא קנה כמה חולצות (כן, עדיין יש אנשים שעדיין הולכים לקניון וקונים את הבגדים שלהם בעצמם ולא דרך האינטרנט).

זה רק סוג אחד של בסיס נתונים, כמובן שקיימים עוד מגוון רחב של סוגי בסיסי נתונים, החל מקבצי Excel שונים המכילים פרטי התקשרות של אנשים ועד למערכות נתונים עצומות, כמו של חברות אינטרנט לצורך הדוגמה, שקיימים שם המון פרטים, של המון אנשים במשך המון (אבל המון) שנים.

אז בגדול, על כל מערכת בסיס נתונים מסוימת, חייב להיות אדם שאחראי על כך, איך קוראים לו? Data Base Admin (או בעברית, מנהל מערכות מידע). תחשבו כמה אחריות יש על הכתפיים שלו. והוא מצריך איתו אופי מיוחד ויכולות איכותיות על מנת לבצע אותו בצורה המקצועית והטובה ביותר. הביקוש הולך וגדל עבור התפקיד הזה, כי בכל יום ויום גדלים ומתנפחים מהגרי המידע השונים בעולם.