דף הבית / לימודי תוכנה

לימודי תוכנה

להמשך קריאת הסילבוס של קורס תכנות

מה הם לימודי תוכנה

לימודי תוכנהמתכנתים רבים מתחילים לכתוב קוד לפני שהם בכלל כתבו אותו. מה זאת אומרת? זאת אומרת שכאשר לומדים בבית ספר ללימודי תוכנה, מלמדים את המתכנתים איך לכתוב קוד תקין.

היות וברשת אפשר למצוא מידע על כל דבר כיום, לא ממש חייבים להגיע לבית ספר ללימודי תוכנה על מנת ללמוד תכנות. אבל העדיפות היא כן להיכנס למקום מסודר ללימודים ארוכים ושם תלמדו את כל הכתיב בצורה נכונה ומסודרת.

מתכנתי מחשבים מתכננים בקפידה את תוכנית העבודה לצורכי העסק. מתכנתים מקפידים על רשומות ומקפידים שיהיה הכול מול העניים שלהם, על מנת שהם ידעו איפה הם נמצאים בכל רגע קטן. לכן בלימודי תוכנה אתם מקבלים את הכלים אשר עוזרים לכם לעבוד בצורה מסודרת.

מתכנתים כותבים תוכניות ספציפיות על ידי פירוק של כל צעד לתוך סדרה הגיונית, שעות של תוכניות כתיבה ותכנונים, לכן המתכנת חייב לעקוב אחרי הפעולות שלו בצורה יסודית.

התהליך הבסיסי צעד אחר צעד בהתפתחות תכנותית:
(1) הגדירו את היקף התוכנית על ידי תוכנית מתאר מדוייקת.
(2) תוכנית רצף של פעולות המחשב, בדרך כלל על ידי פיתוח תרשים זרימה (תרשים המראה את סדר פעולות המחשב ושל זרימת נתונים).
(3) לכתוב את הקוד - בהתאם להוראות תוכנות מקודד בשפת תכנות מסוימת.
(4) בדוק את התוכנית.
(5) Debug התוכנית (למנוע בעיות בלוגיקה של התוכנית ושימוש נכון של שפת התכנות).
(6) שלח את התוכנית עבור בדיקות בטא, שבו המשתמשים יכולים לבדוק את התוכנית בהרחבה בתנאים חיים כדי לראות אם היא מתפקדת כראוי (AOL)

לימודי תוכנה, יכולים להיות קשים לפעמים אבל עם הרבה התמדה והרבה רצון אפשר להצליח. לכן עדיף להיכנס ללימודי תוכנה ללמוד את התקופה ואת הזמן הצריך ולסיים את התעודה.

להמשך קריאת הסילבוס של קורס תכנות


Debug – לוודא שהכל תקין

ההתפתחות של עולם הפיתוח – כיצד זה קרה?

בשנים האחרונות אנחנו עדים לעולם הדיגיטלי שהולך ומתרומם. כמעט בכל בית היום בעולם המערבי ניתן למצוא לפחות כמה טלוויזיות, מחשבים, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ולכל בן משפחה יש סמארטפון. גם אם מדובר בילד בן 14 או אדם מבוגר שהגיע אל גיל הזהב.