דף הבית / ברוקר

ברוקר הוא גוף המאושר על ידי הרשות לניירות ערך לביצוע פעילות מסחר ולגבות על כך עמלה. הברוקר אחראי על התיווך בין קונה ומוכר המניה ומקבל אחוז מהתיווך כאשר מתבצעת עיסקה.

יש המתייחסים לברוקר לאדם, סוכן בשוק ההון הפועל עצמאית, אשר פועלו הוא להפגיש בין קונים למוכרים ולוודא ביצוע פעולה. ברוקר יכול לייצג צד אחד בעיסקה, את צד הקונה או המוכר של המנייה.

יתרונות בשימוש שירותי ברוקר

לשימוש בשירותי ברוקר יש יתרונות רבים בביצוע פעילות מסחר. ניסיונם הרב בשוק תחרותי זה והידע אותו רכשו קריטים לעיתים בהחלטה לגבי ביצוע פעולת מסחר. בנוסף לברוקר יש את היכולת להגיע למספר רב יחסית של קונים ומוכרים פוטנציאלים בזכות הקשרים שפיתחו. ברוקר ידוע בהיותו זול יחסית מבחינת שיעורי העמלות.

ברוקר רשאי לסחור במוצרים פיננסים שונים ביניהם אג"חים, מניות, ניירות ערך, קרנות נאמנות, תעודות סל, ועוד.

גופים המשמשים כברוקר

ישנם מספר גפים המשמשים ברוקר בארץ ביניהם ניתן למצוא חברות ברוקראז.

חברת ברוקראז כברוקר-ברוקראז הינו גוף פיננסי המתווך בין קונים למוכרים של נגזרים פיננסים.

בארץ הגופים היחידים המורשים לסחור בבורסה הם חברות ברוקרז, בנקים ובתי השקעות כאשר כל אחד מהם מתפקד כברוקר וכל אחד מהם קיבל הסמכה מהרשות לניירות ערך.

ברוקר כמקצוע

אנשים אשר רוצים להפוך את תשוקתם לגבי מסחר בשוק ההון יכולים לעשות זאת על ידי השתלבות בעולם המסחר בחברת ברוקראז, בנק או בית השקעות ולהיות הגורם האנושי האמון על יצירת התקשרויות בין קונים למוכרים.

תפקיד זה שגור בפי רבים בשם ברוקר. כל אדם המעוניין להיות ברוקר צריך לעבור מבחנים והסמכות ולקבל רישיון.

בנוסף ברוקר בארץ יכול לעבוד ולסחור רק תחת גוף גדול אשר מוסמך על ידי הרשות לניירות ערך ומוכר בשם "חבר בורסה".

למי מתאים להיות ברוקר

ברוקר כמקצוע מוצג בהרבה סרטים הוליוודים כמייצג את החלום האמריקאי של להצליח בגדול. אנשים רבים אשר אוהבים את הדינמיות שבעבודה זו , אי הוודאות והאדרנלין התמידי הזורם בעורקיו העוסקים בתחום הסחר בשוק ההון הם רק חלק ממאפייני התפקיד.

אנשים הרוצים להשתלב בלתחום זה צריכים לקחת בחשבון שזהו אינו מקצוע שגרתי וגם אם אדם מתפקד בברוקר בחברת ברוקראז בשעות וגדרות כבכל עבודה תשע- חמש עבודתו עדיין רחוקה מלהיות שגרתית.P> אנשים רבים פונים למקצוע זה גם מסיבות אחרות- טכנית מלבד תעודת הסמכה בשוק ההון אין שום צורך או דרישת קבלה אחרת על מנת לעבוד בתחום.

יחד עם זאת רבים מהפונים למקצוע זה הם בוגרי כלכלה ומנהל עסקים למינהם.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים